• Ви знаходитесь тут:

  • Головна
  • Алгоритм дій у разі підозри, контакту чи хвороби на COVID-19 у здобувача освіти та/або працівника школи

Додаток 2 до наказу директора КЗ «Заваллівський ліцей» № -. від «Про особливості організації освітнього процесу у школі у 2020/2021 навчальному році»

Алгоритм дій у разі підозри, контакту чи хвороби на COVID-19 у здобувача освіти та/або працівника школи

Витяг з Додатку 2 до Стандартів медичної допомоги «Коронавірусна хвороба (COVID-19)», затверджених наказом МОЗ України від 16.06.2020 № 1411.

Визначення випадку захворювання на COVID-19 Підозрілий випадок – пацієнт з гострим респіраторним захворюванням (раптовий початок, лихоманка, та хоча б один з наступних симптомів: кашель або утруднене дихання), незалежно від необхідності госпіталізації, та який за 14 днів до появи симптомів відповідає принаймні одному з наступних епідеміологічних критеріїв:

- мав контакт з підтвердженим або ймовірним випадком COVID-19;

- відвідував або проживав у країні/регіоні із місцевою передачею вірусу в громаді відповідно до ситуаційних звітів ВООЗ;

- пацієнт з тяжким гострим респіраторним захворюванням (температура тіла ≥ 38ºС та хоча б один з наступних симптомів: кашель або утруднене дихання);

- необхідність госпіталізації та відсутність інших причин, які повністю пояснюють клінічну картину.

Ймовірний випадок – підозрілий випадок, для якого лабораторне дослідження на SARS-CoV-2 не може бути однозначно трактовано. Підтверджений випадок – особа з лабораторно підтвердженим захворюванням COVID-19, незалежно від клінічних ознак та симптомів. Епідеміологічно пов’язаний випадок – підозрілий випадок захворювання на COVID-19, за якого не проведено адекватного лабораторного обстеження, але який мав контакт з іншим лабораторно підтвердженим випадком COVID-19 за 14 днів до появи симптомів.

Контакт визначається як:

- особа проживає в одному домогосподарстві (квартирі, будинку) з хворим на COVID-19;

- особа мала прямий фізичний контакт з хворим на COVID-19 (наприклад, через рукостискання);

- особа мала незахищений контакт (без використання ЗІЗ) із слизовими виділеннями з дихальних шляхів хворого на COVID-19 (наприклад, перебування в зоні пацієнта під час кашлю, чи доторкування руками до використаних серветок);

- особа контактувала із хворим(и) на COVID-19 на відстані до одного метру протягом 15 хвилин і більше, за умови НЕ використання відповідних ЗІЗ або з підозрою щодо неправильного їх використання (наприклад, порушення цілісності рукавичок);

- особа перебувала у закритому середовищі (наприклад, аудиторія, кімната для засідань, зал очікування закладу охорони здоров’я) із хворим на COVID-19 протягом 15 хвилин і більше на відстані менше одного метру.

І. Алгоритм дій батьків здобувачів освіти у разі підозри на COVID-19 у здобувача освіти:

1. У разі коли йдеться про підозрілий випадок захворювання на COVID-19 у здобувача освіти, батьки здобувачів освіти, які мали контакт з підтвердженим або ймовірним випадком COVID-19, терміново повідомляють про підозрілий випадок захворювання класного керівника, медичну сестру, адміністрацію школи.

2. Батьки здобувачів освіти не відправляють дитину до школи та невідкладно звертаються за медичною допомогою, залишають дитину на самоізоляції не менше 14 діб.

3. Здобувачі освіти після самоізоляції допускаються до навчання у школі за умови надання довідки від сімейного лікаря.

ІІ. Алгоритм дій працівників школи у разі виявлення у здобувача освіти ознак гострого респіраторного захворювання

1. У разі виявлення у здобувача освіти ознак гострого респіраторного захворювання, до приїзду батьків або інших законних представників дитини, здобувачі освіти знаходяться в масках постійно до вирішення питання щодо направлення їх додому чи до закладу охорони здоров’я.

2. До прийняття відповідного рішення необхідно направити здобувача освіти до спеціально відведеного приміщення, музею історії школи, в супроводі працівника закладу освіти (ним може бути медичний працівник закладу або, в разі відсутності медичного працівника, класний керівник або інший працівник закладу (далі – уповноважена особа), визначений черговим адміністратором, та невідкладно поінформувати батьків (інших законних представників). Переконайтеся в тому, що батьки здобувача освіти знають, як зв’язатися з уповноваженою особою. Ця особа має бути забезпечена стандартними засобами захисту, а також повинна дотримуватися заходів безпеки при догляді за особами з підозрою на COVID-19: носити маску і дотримуватися необхідної дистанції.

У разі, якщо дитина налякана і болісно переживає власний стан, уповноважена особа має заспокоїти дитину і залишатися з нею в окремому приміщенні, що добре провітрюється, не знімати маску і дотримуватися дистанції.

3. Медичний працівник або уповноважена особа має надіслати екстрене повідомлення форми 058/о про підозру на інфекційне захворювання до лабораторного центру (відповідного його підрозділу).

4. Медичний працівник або уповноважена особа закладу реєструє випадок в журналі реєстрації форми О6О/о.

5. Медичний працівник або уповноважена особа телефонує батькам та/або сімейному лікарю, викликає (за потреби) швидку допомогу, після прибуття батьків відправляє з ними дитину додому. За наявності показань для госпіталізації швидка медична допомога доставляє дитину до стаціонару.

6. Медичний працівник або уповноважена особа співпрацює з епідеміологами лабораторного центру в ході епідеміологічного розслідування і допомагає їм визначати коло контактних осіб:

- які знаходилися разом в одному приміщенні (класі);

- які контактували в побуті.

7. У приміщенні, де знаходився здобувач освіти з ознаками ГРЗ, завідувачем господарством та/або медичною сестрою проводиться позачергове провітрювання та дезінфекція поверхонь.

8. Ніхто з працівників школи, у тому числі медичний працівник чи уповноважена особа, які опікуються підозрілим випадком або підтвердженим випадком COVID-19, не має права розголошувати імені хворого або того, у кого підозрюють COVID-19, задля збереження лікарської таємниці. Обов’язок закладу освіти — запобігати булінгу та стигматизації у зв’язку з COVID-19.

ІІІ. Дії працівників школи у разі отримання позитивного тесту на SARS-CoV2 у здобувача освіти:

У разі отримання позитивного результату тестування на SARS-CoV2 здобувача освіти необхідно:

1. Направити додому на самоізоляцію контактних осіб (клас, групу) (згідно з Додатком 2 до Стандартів медичної допомоги «Коронавірусна хвороба (COVID-19)») на 14 днів.

2. Забезпечити позачергове проведення дезінфекції та генеральне прибирання приміщення школи/класу, тощо.

3. Для класу/групи, яка перебуває на самоізоляції, організувати освітній процес за допомогою технологій дистанційного навчання.

4. Якщо захворювання на COVID-19 підтвердилося і в контактних осіб, директор школи може прийняти рішення про організацію освітнього процесу за допомогою технологій дистанційного навчання для кількох класів або закладу освіти в залежності від наявності підтверджених випадків в одному чи кількох класах.

5. Медичний працівник закладу або уповноважена особа має співпрацювати з епідеміологами лабораторного центру в ході епідеміологічного розслідування.

IV. Алгоритм дій працівників школи у разі виявлення у працівника школи підозри, контакту чи хвороби на COVID-19

1. Працівники школи, які перебували у контакті з особами з підтвердженим або ймовірним випадком COVID-19, терміново повідомляють про підозрілий випадок захворювання керівника школи, медичну сестру, не виходять на роботу та невідкладно звертаються за медичною допомогою.

2. Якщо температура, кашель, нежить у працівника школи з’явилися під час роботи, він має невідкладно залишити заклад освіти і звернутися до закладу охорони здоров’я за медичною допомогою; якщо ж у нього виникли такі небезпечні симптоми, як задишка, частий сухий кашель, біль у грудній клітці, температура, яку складно знизити, виражена блідість чи синюшність шкіри, повторне блювання, необхідно викликати екстрену допомогу, попередивши медиків, що є підозра на COVID-19.

3. У приміщенні, де знаходився хворий працівник, завідувачем господарством та/або медичною сестрою проводиться позачергове провітрювання та дезінфекція поверхонь.

V. Алгоритм дій технічного персоналу щодо дезінфекції приміщень у разі підозри на COVID-19 у здобувача освіти, працівника школи

1. Дотримуватися запобіжних заходів безпеки.

2. Підготувати все необхідне для дезінфекції.

3. Після приготування дезінфікуючого засобу нанести його на ганчірку (рушник) і протріть всі поверхні у приміщенні (місці), де знаходився хворий (ручки, столи, стільці, вікна, стіни, тощо), а також поверхні в туалеті.

4. Декілька разів вимити підлогу дезінфікуючим засобом, рухаючись з одного кінця приміщення до іншого.

5. Провітрити приміщення.

6. Усі ганчірки (рушники), що використовувалися під час дезінфекції, і відходи, що утворилися в процесі дезінфекції, помістити у спеціальний пакет та у спеціальну ємність для використаних ЗІЗ.

7. Зняти маску, зняти рукавички.

8. Використані рукавички, маску помістити у спеціальний пакет та у спеціальну ємність для використаних ЗІЗ.

9. Вимити руки з милом.

10. По можливості прийняти душ і перевдягнутися після дезінфекції

Кiлькiсть переглядiв: 176

Коментарi